المواضيع الأخيرة
» مهربانی در سخنان بسیار زیبای حکیم ارد بزرگ
الأربعاء نوفمبر 25, 2015 10:13 am من طرف شکوفه

» نخست وزیر دولت خودخوانده مخالفان سوریه استعفا کرد
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:22 am من طرف سروناز

» سیاست‌های طمع‌ورزانه امریکا در منطقه امریکای لاتین
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:22 am من طرف سروناز

» همایش راهبری دیابت با حضور وزرای بهداشت کشورها
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:19 am من طرف سروناز

»  افزایش متوسط قیمت کفش
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:18 am من طرف سروناز

» سومین اجلاس سران بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان گاز جهان
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:17 am من طرف سروناز

» وضع نامطلوب مسکن ۱۸ میلیون از ۵۸ میلیون نفر جمعیت شهری ایران
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:15 am من طرف سروناز

» همایش موضوع «حوزه‌های اجتماعی مسکن»
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:14 am من طرف سروناز

» حضور مسافران مشکوک
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:14 am من طرف سروناز

» باید به روح پیشرفت در نیروی دریایی ارتش توجه شود
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:11 am من طرف سروناز

» هفتاد و دو نفر از گروه طالبان و سیزده پلیس افغان در استان هلمند کشته شدند
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:10 am من طرف سروناز

» مخاطره اعتبار سند بازطراحی رآکتور اراک با نقض تعهد
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:07 am من طرف سروناز

» آن گوگ کیم نماینده تیم ملی وزنه‌برداری کره‌شمالی
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:04 am من طرف سروناز

» پلیس از خروج افراد فاقد گذرنامه و روادید جلوگیری می کند
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:03 am من طرف سروناز

» اتفاقات ناگوار در عراق، سوریه و یمن
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:01 am من طرف سروناز

» برنامه جدید دیدارهای استقلال تهران و پرسپولیس در هفته سیزدهم
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 12:00 am من طرف سروناز

» دیدار رئیس‌جمهور نیجریه
الإثنين نوفمبر 23, 2015 11:56 pm من طرف سروناز

» همکاری بیشتر کشورهای غربی را برای مبارزه با گروه داعش
الإثنين نوفمبر 23, 2015 11:55 pm من طرف سروناز

» سرگي لاوروف وزير امور خارجه روسيه وارد تهران شد
الإثنين نوفمبر 23, 2015 11:53 pm من طرف سروناز

» هر انس طلا امروز در بازار جهاني با حدود 6 دلار کاهش
الإثنين نوفمبر 23, 2015 11:50 pm من طرف سروناز

كساني كه Online هستند
در مجموع 7 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 7 مهمان

هيچ كدام

[ مُعاينة اللائحة بأكملها ]

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 40 و در تاريخ الجمعة فبراير 06, 2015 7:47 am بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
شکوفه

farimah

raazi

serendipiti

hadi

nahid

امیر

donia

سروناز

mehran

پژوهشگران اتحاديه اروپا از جلبک براي مبارزه آلودگي محيطي استفاده مي کنند

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

پژوهشگران اتحاديه اروپا از جلبک براي مبارزه آلودگي محيطي استفاده مي کنند

پست من طرف شکوفه في الأحد يونيو 09, 2013 3:42 am

پژوهشگران اتحادیه اروپا از جلبک برای مبارزه آلودگی محیطی استفاده می کنند.
به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر به نقل از سایت شبکه تلویزیونی یورونیوز هدف طرح پژوهشی جدید اتحادیه اروپا، استفاده از فن آوری زیستی برای مبارزه با آلودگی محیط است. در این طرح، نوع ویژه ای از جلبک مورد توجه پژوهشگران است.
اوا دکر از دانشکده زیست شناسی دانشگاه فرایبورگ در آلمان می گوید: ما از جلبک استفاده می کنیم چون این گیاه سطح بزرگی دارد. ساختارهای آن را می توان مشاهده کرد و می تواند اجزای آلاینده موجود در هوا را پاک کند. جلبک دارای کپسول هایی از شاخک است که هر یک از این شاخک ها گیاه جدیدی تولید می کند. ما با استفاده از این شاخک ها، در آزمایشگاه گیاههای جدید پرورش می دهیم.
زیر نظر قرار دادن اکسید نیتروژن، اکسید گوگرد و همچنین فلزهای سنگین که با هوا منتقل می شود، مانند کادمیوم، سرب یا نیکل با استفاده از فن آوری موجود بسیار دشوار است چون به اندازه کافی دقیق نیست و بسیار گران تمام می شود.
گروهی از زیست شناسان در دانشگاه فرایبورگ آلمان در محیطی کنترل شده، این جلبک ها را پرورش می دهند.
اوا دکرمی گوید: وقتی به این مرحله می رسیم باید تعداد بیشتری از این جلبک را پرورش دهیم و این زمانی است که از یک راکتور زیستی استفاده می کنیم. حجم آن پنج لیتر است در حالی که اینجا فقط با 200 میلی لیتر کار می کند. این به معنای آن است که می توانیم جلبک بیشتری در یک راکتور زیستی تولید کنیم.
از گیاهان قبلا نیز بعنوان شاخص زیست شناسی استفاده می کردند، چون ویژگی جذب آلاینده ها را دارا است. جلبک از این نظر جایگاه ویژه ای دارد چون ریشه ندارد و از سطح بسیار وسیعی برخوردار است. نکته جدید، پرورش به مقدار زیاد این گیاه در شرایط کنترل شده آزمایشگاه است.
رالف رسکی، پژوهشگر دیگر دانشکده زیست شناسی دانشگاه فرایبورگ آلمان می گوید: “ما نه تنها تغییرپذیری زیست شناسی را از طریق کلونینگ یا شبیه سازی به کمترین حد ممکن می رسانیم، بلکه با شرایط تولید مثلی که ایجاد کرده ایم می توانیم تضمین کنیم که سطح آلودگی جلبک و همچنین رشد آن در شرایط مشابه نگه داشته می شود. ما نمی توانیم فقط با مواد گردآوری شده از طبیعت به این هدف دست پیدا کنیم.
این گیاهان در کیسه های نفوذپذیر هوا گذاشته و در ایستگاه های نظارت در مکان های مختلف اروپا قرار داده می شود، تا آلاینده های موجود در هوا را جذب کند.
این فن آوری هم اکنون در شهر سانتیاگو د کومپوستلا در اسپانیا مورد آزمایش قرار گرفته است.
کارلوس براییس کاربایرا برانیا، محقق در دانشکده زیست شناسی دانشگاه سانتیاگو د کومپوستلا می گوید: نمونه ها در سه نسخه و به مدت سه هفته قرار داده می شود تا همه آلودگی های محیطی را جمع کند. در این مکان خودروها عبور می کنند و کارخانه های صنعتی وجود دارد.
پس از این مرحله، جلبک خشکانده و تبدیل به غبار می شود. سپس مورد آزمایش واقع شده و مقدار آلاینده ها مورد بررسی قرار می گیرد.
این نوع نگرش که ترکیبی از زیست شناسی مولکولی، علم مواد، محیط زیست و علم فرایندهای زیستی است، می تواند در آینده در دیگر زمینه های محیطی مورد استفاده قرار گیرد.
خوزه آنخل فرناندز اسکریبانو، محقق دانشکده زیست شناسی دانشگاه سانتیاگو دی کومپوستلا می گوید: ما در نظر داریم این ایده و این فلسفه را در زمینه رودخانه ها، مزرعه ها و منطقه های صنعتی بسط دهیم. این آلاینده ها می تواند بر رودخانه ها تاثیر گذارد و با ریختن به دریا، حتی محیط دریایی را آلوده کند. در آینده، توسعه این ابزار ممکن خواهد بود و به این ترتیب همه این آلاینده ها که بر محیط تاثیر می گذارند را خواهیم شناخت.

آنکه به خرد توانا شد ، ترس برایش بازی بیش نیست
HAKIM OROD BOZORG

شکوفه
Admin

الجوزاء
الحصان
شمع های روشن : 757
جایگاه : 90638
شهرت : 184
زاد روز : 1990-06-10
آدرس پستي : تهران

خواندن مشخصات فردي http://2015.cinebb.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: پژوهشگران اتحاديه اروپا از جلبک براي مبارزه آلودگي محيطي استفاده مي کنند

پست من طرف شکوفه في الأحد يونيو 09, 2013 3:42 am

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، تولید دارو و بافت را از جمله پروژه‌های تحقیقاتی این دانشگاه در حوزه سلامت اعلام کرد و گفت: در حال حاضر تولید پوست مصنوعی وارد فاز تولید شده است.
به گزارشپایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت دکتر محمد رحمتی رودسری با اشاره به انتشار 2 هزار و 248 مقاله علمی در ژورنال‌های معتبر افزود: رسالت دانشگاه این بود که طی 5 سال جزء هزار دانشگاه برتر جهان قرار گیرد که در کمتر از 2 سال به رتبه 880 جهانی دست پیدا کردیم و حدود 800 پله در سطح جهانی ارتقا یافتیم.
معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرای پروژه‌های محصول محور و فناوری در جهت ارتقای سلامت جامعه را از اهداف پژوهشی این دانشگاه نام برد و اظهار داشت: در این راستا پروژه‌هایی را محققان این دانشگاه در حوزه پزشکی و سلامت اجرایی کردند.
وی تولید چند دارو را از جمله این پروژه‌ها ذکر کرد و یادآور شد: با اجرای پروژه‌های تحقیقاتی اقدام به تولید پوست و اعضای مصنوعی شد.
دکتر رحمتی به بیان آخرین وضعیت این پروژه پرداخت و خاطر نشان کرد: تولید پوست و اعضای مصنوعی با موفقیت اجرایی شده و در حال حاضر وارد فاز صنعتی شده است.

آنکه به خرد توانا شد ، ترس برایش بازی بیش نیست
HAKIM OROD BOZORG

شکوفه
Admin

الجوزاء
الحصان
شمع های روشن : 757
جایگاه : 90638
شهرت : 184
زاد روز : 1990-06-10
آدرس پستي : تهران

خواندن مشخصات فردي http://2015.cinebb.com